do początku   |   mapa serwisu   |   kontakt  
O nas » Trochę inne lekcje...
Połączenie na żywo z ANTARKTYKĄ

Już się trochę przyzwyczailiśmy, że w naszej szkole lekcje często są jakieś inne. Tablety zamiast zeszytów i ksiżek, testy online, kody QR - to już było. Ale lekcja z Antarktyki - tego jeszcze nie.

Projekt antarktycznej edukacji prowadzonej z myślą o uczniach polskich szkół, powstał na bazie doświadczeń z projektu EDUSCIENCE. Jest obecnie realizowany jako wspólna inicjatywa Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN oraz Instytutu Geofizyki PAN – od 2015 roku Krajowego Punktu Kontaktowego Scientix w Polsce (www.scientix.pl). Scientix to społeczność na rzecz nauczania przedmiotów ścisłych w Europie. Nasze spotkania prowadziła Pani Dagmara Bożek-Andryszczak.

   17 lutego 2016 uczniowie klas IV- VI dowiedzieli się "Co pełza i człapie w okolicy Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego?" W ciekawy sposób poznaliśmy zwierzęta, które  można zobaczyć na Wyspie Króla Jerzego oraz jak reagują na spotkania z osobami pracującymi w Stacji.

  Drugie spotkanie z Panią Dagmarą zaciekawiło najmłodszych uczniów szkoły. Temat spotkania brzmiał trochę tajemniczo "Co to jest: czarno-białe i lubi zimną wodę?" 9 marca wszystko stało się jasne. Uczniowie klas I-III spotkali się z najbardziej sympatycznymi zwierzętami Antarktyki czyli szalonymi pingwinami. Dzięki tej lekcji już wiemy gdzie mieszkają te zwierzęta, potrafimy rozróżnić niektóre gatunki, poznaliśmy też ich ciekawe zwyczaje. Wszyscy byliśmy zachwyceni taką niecodzienną lekcją.

    Serdecznie pozdrawiamy pracowników stacji i czekamy na kolejne lekcje na żywo z Antarktyki!

 
© 2019 sppogorzalki.com.pl | Tworzenie stron internetowych