do początku   |   mapa serwisu   |   kontakt  
O nas » Aktualności
I Bieg Wielkanocny i Festyn Wielkanocny w Pogorzałkach

I Bieg Wielkanocny o jajko faberge, Puchar Starosty Powiatu Białostockiego i Wójta Gminy Dobrzyniewo Duże odbył się w niedzielę 23 kwietnia 2017 roku. Na trasie Pogorzałki - Kozińce - Pogorzałki i na specjalnych trasach dla "młodziaków" pobiec można było we wszystkich możliwych kategoriach wiekowych: tatusiowie z wózkami, dzieciaczki, uczniowie wszystkich szczebli i kategoria open do 100 lat. 

więcej
 
Zajęcia z Photonem

19 kwietnia testowaliśmy robota Photon. Wszyscy uczniowie klas I - VI mogli spróbować pokierować tym sympatycznym robotem skonstruowanym przez studentów Politechniki Białostockiej. 

 
Hodowla motyli

Nasza szkoła otworzyła właśnie galerię motyli. Przez kilka tygodni będziemy mogli obserwować rozwój tych pięknych i delikatnych owadów. Z tej okazji czeka nas kilka lekcji związanych z tematem. Nasi najmłodsi uczniowie poznają Małą Głodną Gąsienicę, bohaterkę książki Eryka Carle'a pt. Mała głodna gąsienica. 

więcej
 
Dzień Wiosny 2017

Wspólne obchody  Dnia Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości naszej szkoły. Na tę okazję przygotowaliśmy różne atrakcje. Rozpoczęliśmy  od zaśpiewania piosenki  „Wiosna suknie wkłada” w  wykonaniu klasy III. Kolejnym punktem obchodów Pierwszego Dnia Wiosny było obejrzenie prezentacji multimedialnej „Wiosna”. Jak wygląda wiosna, jakie zmiany zachodzą wówczas w przyrodzie.

więcej
 
Dzień Mózgu

W dniach 13 - 19 marca obchodzony był Światowy Tydzień Mózgu. Uczciliśmy to w szkole projektem międzyprzedmiotowym, organizując 15 marca nasz szkolny Dzień Mózgu. Na wszystkich zajęciach zajmowaliśmy się tym ważnym organem. Były filmy, prezentacje, łamigłówki z różnych dziedzin... Zrobiliśmy modele mózgu, rysunki neuronów. Dowiedzieliśmy się jak jest mózg zbudowany, jakie ma funkcje, jak działa, jak go ćwiczyć i czym "karmić", a także, jak go można oszukać:)

więcej
 
Dzień Babci i Dziadka 2017

Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku.  Zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stale wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Dnia  17 lutego odbyła się ta wspaniała uroczystość w naszej szkole. Frekwencja jak co roku dopisała. Na wstępie wychowawcy klas powitali gości ciepłymi słowami  oraz złożyli serdeczne życzenia. 

więcej
 
WALENTYNKI 2017

Z okazji Walentynek, które już na dobre zagościły w naszym szkolnym kalendarzu, Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zorganizował okolicznościowy kiermasz słodkości. W czasie przerw można było nabyć rozmaite ciasta, ciasteczka oraz przepyszne pączki. 

więcej
 
CHOINKA 2017

21 stycznia rozpoczęliśmy ferie zimowe SZKOLNĄ CHOINKĄ. Były występy, Mikołaj z prezentami i wesoła zabawa.

 

Na stronach podanych poniżej można obejrzeć zdjęcia z Choinki.

Zainteresowanych odbitkami prosimy o podanie do sekretariatu kartki z numerami wybranych zdjęć i formatem. 

 

fotojerry.pl/w                     fotojerry.pl/p

 

UWAGA! Do odebrania w szkole są zdjęcia z Mikołajem małych dzieci, które nie chodzą do naszej szkoły. Prosimy zainteresowanych o kontakt.

 

 

 
EWALUACJA ZEWNĘTRZNA 2017

W styczniu w szkole odbyła się ewaluacja zewnętrzna. Wizytatorzy z Kuratorium Oświaty obserwowali i ocenili wszystkie obszary pracy szkoły.

Raport z tej kontroli jest dostępny w zakładce Dokumenty.

 
DZIEŃ PINGWINA 2017

No i dobiegł koniec I semestr nauki. Oceny wystawione, więc pora na trochę inne lekcje. Tak się składa, że 20 stycznia obchodzimy Dzień Wiedzy o Pingwinach. Któż z nas nie kocha tych przesympatycznych czarno-białych ptaków, niestety zagrożonych wyginięciem.  Dziś jest ich dzień, więc i my postanowiliśmy to uczcić.

więcej
 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   następny  >> 
 
© 2020 sppogorzalki.com.pl | Tworzenie stron internetowych