do początku   |   mapa serwisu   |   kontakt  
O nas » Aktualności
DEN 2015

14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji NarodowejŚwięto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce. Komisja ta została powołana z inicjatywy króla polskiego Stanisława Augusta Poniatowskiego 14 października 1773 r.

więcej
 
ŚWIĘTO PLONÓW 2015

23 września obchodziliśmy w naszej szkole Święto Plonów. Z tej okazji uczniowie już kilka dni wcześniej przynosili najładniejsze okazy warzyw i owoców w specjalnie udekorowanych koszach, z których zrobiono wystawkę. Najładniejsze z nich zostały nagrodzone.

więcej
 
XV Marsz Żywej Pamięci

11 września 2015 reprezentacja uczniów z naszej szkoły wzięła udział w XV Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru w Białymstoku. O godzinie 10.00 uczestnicy Marszu spotkali się przy Pomniku Katyńskim, gdzie powitano wszystkich zebranych. 

więcej
 
OTWARTA SZKOŁA lipiec 2015

W dniach od 29 czerwca do 10 lipca w naszej szkole odbywały się zajęcia w ramach „Otwartej szkoły”. Jak co roku na wszystkie dzieci czekało mnóstwo atrakcji.  Tego lata zajęcia cieszyły się szczególnym zainteresowaniem i uczęszczała na nie rekordowa liczba uczestników. 

więcej
 
Natura - Naturalna Inspiracja - WYGRALIŚMY KONKURS!!!

Nasza szkoła brała udział w ogólnopolskim konkursie przyrodniczym "Natura - naturalna inspiracja", KTÓRY WYGRAŁA na naszym obszarze - Puszcza Knyszyńska. 

W ramach realizacji celów konkursu dnia 1 czerwca 2015 zorganizowaliśmy w naszej szkole dzień poświęcony programowi Natura 2000, podczas którego dzieci angażowały się w wiele różnych działań.

więcej
 
Finał projektu ZIELONE ŚWIATŁO DLA JEŻA

17 czerwca 2015 w Szkole Podstawowej w Pogorzałkach podsumowano międzyszkolny projekt przyrodniczy

ZIELONE ŚWIATŁO DLA JEŻA

 Obejmował on szereg działań edukacyjnych związanych z ochroną gatunków jeża w Polsce. Nauczyciele ze szkoły w Pogorzałkach zaprosili do udziału w projekcie wszystkie szkoły w Gminie Dobrzyniewo Duże. Od listopada do czerwca, kolejno każda ze szkół dokładała swoją „cegiełkę” realizując cele projektu i dokumentując swoje przedsięwzięcia. 

 
Dzień bez tytoniu

W  naszej szkole 29 maja w ramach Światowego Dnia bez Tytoniu zorganizowane zostało spotkanie z gośćmi z Powiatowej Stacji Sanitarno -€“ Epidemiologicznej w Białymstoku. Uczniowie uczestniczyli w szeregu ciekawych konkursów o tematyce prozdrowotnej, wysłuchali krótkiej pogadanki na temat szkodliwości biernego i czynnego palenia tytoniu. 

 

więcej
 
Dzień Matki 2015

Uczniowie klas I - III i dzieci z zerówki przygotowały ze swoimi wychowawcami piękne przedstawienia dla swoich mam.

więcej
 
Turniej Tańca 2015

29 maja w Nowym Aleksandrowie odbył się VIII Gminny Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Wójta Gminy. W turnieju uczestniczyło 5 szkół z Gminy Dobrzyniewo Duże. W sumie w zawodach tanecznych wzięło udział 90 osób.

więcej
 
Gminny Turniej Szachowy 2015

27 maja tradycyjnie, jak co roku uczestniczyliśmy w VI Gminnym Turnieju Szachowym w Fastach

więcej
 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   następny  >> 
 
© 2020 sppogorzalki.com.pl | Tworzenie stron internetowych