do początku   |   mapa serwisu   |   kontakt  
O nas » Aktualności
Wycieczka 2014

27 maja uczniowie naszej szkoły, razem z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Fastach, wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Program zapowiadał się bardzo ciekawie. W planie było m.in. zwiedzanie Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego. Hipopotamy, słonie, żyrafy czy pingwiny robiły na wszystkich ogromne wrażenie. Każdy chciał mieć zdjęcie z niedźwiedziem polarnym. Serca wszystkich uczestników wycieczki niewątpliwie podbiły piękne papugi ary i jaskrawoczerwone ptaki ibisy. Zainteresowanie wzbudził też jak, choć nie wszyscy uwierzyli w to, że istnieje zwierzę o tak oryginalnej nazwie…

Następnym punktem programu był Stadion Narodowy, gdzie wszyscy mogliśmy przez chwilę poczuć się jak gwiazdy sportu. Mieliśmy bowiem okazję nie tylko zasiąść na trybunach, ale i odwiedzić szatnie, w których przebierali się najsłynniejsi piłkarze. Dokładnie obejrzeliśmy też strefę relaksu, w której zawodnicy odpoczywają po zakończonym meczu oraz miejsca, z których transmitowany  jest mecz piłki nożnej. Zwiedzanie stadionu było nie lada wyzwaniem – by dostać się na najwyższe trybuny trzeba było wdrapać się po schodach na wysokość kilku pięter.

Zmęczeni i zadowoleni jednocześnie, udaliśmy się na obiad, po którym czekała nas kolejna atrakcja – zwiedzanie Zamku Królewskiego. Sale balowe, tronowe, klejnoty, obrazy, posągi, ozdobne żyrandole i sypialnia króla – wszystko wzbudzało nasz podziw. Zwiedzanie było bardzo udane, ponieważ pan przewodnik skupiał się nie tylko na faktach historycznych, ale i ciekawostkach (m.in. o tym, że ostatni król Polski użyczył swojej twarzy kilku znajdującym się na zamku posągom Apollina).

Koniec wycieczki uwieńczył spacer po Starym Mieście i pyszne lody. Wycieczka bardzo się wszystkim podobała. Ciekawe, gdzie pojedziemy za rok!

 
© 2024 sppogorzalki.com.pl | Tworzenie stron internetowych