do początku   |   mapa serwisu   |   kontakt  
O nas » Aktualności
Dzień Ziemniaka 2014

19 września w naszej szkole obchodziliśmy „Dzień Ziemniaka”. Podobnie jak w latach poprzednich, tego dnia włączyliśmy się również w ogólnopolską akcję „Sprzątanie Świata”.  W tym roku dzieci same wykonywały ziemniaczane cudaki z przyniesionych przez siebie materiałów. Klasy starsze pracowały w wylosowanych parach. Maluchy zamiast cudaków malowały portrety wesołych ziemniaków. Dzieci wykazały się ogromną pomysłowością i jury miało ogromny problem z wyborem najlepszych prac. Po długich naradach doszło jednak do porozumienia i postanowiło przyznać nagrody w następujących kategoriach:

 

Najdziwniejszy ziemniak ( I miejsce – Klaudia Wasiluk, II miejsce - Radosław Bruszewski, III miejsce - Aleksandra Żurawa)

 

Największy ziemniak (I miejsce - Wiktoria Rogożyńska, II miejsce -  Julita Karpowicz, III miejsce - Wiktoria Ściepko)

 

Najmniejszy ziemniak (I miejsce - Klaudia Wasiluk, II miejsce - Mateusz Karpowicz, III miejsce - Marek Jaśniewicz)

 

Cudaki klasy 1-3 (I miejsce - P. Dąbkowska, II miejsce - K. Zdanowicz, III miejsce - J. Winnicka)

 

Cudaki klasy 4-6 (I miejsce -  M. Jaśniewicz i D. Kamiński, II miejsce - E. Kozłowska i B. Bruszewska, III miejsce -  R. Bruszewski i K. Ściepko)

 

Portret ziemniaka (I  miejsce -  Natalia Ilczuk, II miejsce - Kacper Adamski, III miejsce – Aleksandra Żurawa)

 

Po ukończeniu swoich prac wszyscy, uzbrojeni w worki i jednorazowe rękawiczki, poszliśmy sprzątać świat.  Śmieci z roku na rok niestety nie ubywa i worki napełniały się w błyskawicznym tempie. Zmęczeni (ale i pełni satysfakcji) wróciliśmy do szkoły. Już z daleka czuliśmy dym z ogniska, a na samo wspomnienie pysznych pieczonek ciekła nam ślinka. Czas oczekiwania na ziemniaczane pyszności skracaliśmy sobie biorąc udział w konkurencjach sportowych. To był bardzo udany dzień!

 

 
© 2024 sppogorzalki.com.pl | Tworzenie stron internetowych