do początku   |   mapa serwisu   |   kontakt  
O nas » Aktualności
DZIEŃ BEZ TYTONIU 2017

29 maja, w ramach obchodów Światowego Dnia bez Tytoniu gościliśmy w naszej szkole przedstawicielki Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznejw Białymstoku. Mimo, iż było to wydarzenie propagujące ideę wolności od dymu nikotynowego,  stanowiło też doskonałą okazję do promowania zdrowego i higienicznego stylu życia w ujęciu całościowym. Dlatego też podczas quizów i rebusów przygotowanych przez naszych gości nie brakowało takich zagadnień jak: zdrowe odżywianie,  wysiłek fizyczny czy choroby wynikające z niedostatecznej higieny. Uczniowie mieli też okazję do sprawdzenia swojej wiedzy dotyczącej szkodliwości palenia papierosów oraz zagrożeń płynących z biernego palenia.

Tego dnia rozstrzygnięto także konkurs na najciekawsze hasła i  plakaty antynikotynowe (w klasach starszych) oraz konkurs plastyczny „Kartka do palacza” w klasach I-III.

Nie zabrakło również humorystycznego podejścia do tematu - uczniowie ze Szkolnego Koła Teatralnego przygotowali krótki  skecz, który z pewnością skutecznie zniechęcił do sięgnięcia po papierosa i przyczynił się do rozwoju świadomości dotyczącej prawidłowego postępowania wobec swojego zdrowia.

 

 
© 2024 sppogorzalki.com.pl | Tworzenie stron internetowych